מה הקשר בין טיפול אוסטיאופתיה להנקה?

היית אצל יועצת הנקה והיא המליצה לנסות טיפול אוסטיאופתיה לבייבי?

שאלת את עצמך מה העניין עם זה ולמה ייעוץ ההנקה לבדו לא תמיד מספיק?

טיפול אוסטיאופתי לצד ייעוץ הנקה יכול לסייע במגוון מצבים המאתגרים את האם והתינוק בהנקה וביניהם טורטיקוליס, לידה מכשירנית, העדפת צד, לשון קשורה, ריפלוקס, טונוס שרירים גבוה או נמוך ועוד.

אוסטיאופתיה לתינוקות יונקים

מה הקשר בין הנקה לאוסטיאופתיה?

אוסתיאופתיה היא שיטת טיפול הוליסטית למגוון בעיות גופניות דרך מגע. השיטה מטפלת בכל הגוף דרך שלושה אזורים : בעמוד השדרה והרקמות הרכות, אברי הבטן הפנימיים ובראש(גולגולת,  פנים וצוואר). כדי להבין את הקשר שלה להנקה צריך להבין קודם כל את הקשר בין אופן הלידה לאתגרים אפשריים בהנקה. פעולת היניקה של התינוק מערבת שרירים, עצבים ואת עצמות הגולגולת והפנים של התינוק. סוף ההריון והלידה מייצרים לחץ ומתחים לגולגולת התינוק גם מעצם המנח של העובר ברחם וכמובן בשל המעבר בתעלת הלידה שמפעיל לחץ רב על התינוק, בעיקר בלידות ממושכות או מכשירניות (לידות בהן נעשה שימוש בוואקום ומלקחיים). כל אלו משפיעים באופן ישיר על התפקוד של השרירים, העצבים ועצמות הגולגולת באופן שעשוי להסביר קשיים שונים שהאם חווה בהנקה.

כיצד טיפול אוסטיאופתי מסייע להנקה?

בתינוקות הטיפול מתמקד בעצמות ובעצבים של הגולגולת ונקרא " קרניו סקרל" . האוסטיאופת מאבחן בעיות וחוסר איזון במבנה הגולגולת וליקויים בפעולת השרירים ומטפל בהן בעזרת מגע עדין מאוד.  הטיפול מאפשר לשחרר חסימות נוזלי עמוד שדרה ושחרור לחצים מהשרירים והעצבים בגולגולת. כך הטיפול מסייע לתינוקות שסובלים מטראומות שלאחר לידה, המתבטאות בין היתר גם בקשיי הנקה.

טיפול אוסטיאופתי מאפשר לתקן חוסר סימטריה במיקומן של עצמות הגולגולת שנלחצו במהלך הלידה, לאזן שרירים מתוחים ומכווצים, להפחית לחץ על עצבי הפנים ולשחרר מתחים בעמוד השדרה. כך ניתן לטפל בבעיות המהוות אתגר גם בהנקה- לשון קשורה או אחורית, ריפלוקס, העדפת צד, טורטיקוליס (נטיית הצוואר לצד אחד בשל אי סימטריה של שרירי הצוואר), טונוס שרירים גבוה או נמוך וכמובן איזון ושחרור לחצים  בראש ובצוואר שנגרמו כתוצאה מלידה ממושכת או מכשירנית . במקביל לייעוץ הנקה הטיפול האוסתיאופתי מסייע להתגבר על אתגרים אלו ולקרב את האם והתינוק להנקה טובה ורגועה יותר.

חשוב לפנות לטיפול אצל אוסטיאופתיים מוסמכים, המתמחים בטיפול בתינוקות ורצוי גם מומלצים ע"י יועצות הנקה.

בנימה אישית, לקחתי את שני ילדי לטיפול אוסטיאופתי במקביל להתמודדות עם אתגרי ההנקה. מעבר לכך שהטיפול מרגיע מאוד עבור התינוק, כאשר מטפלים בבעיות כשהן עוד "קטנות" ובמקביל לעבודה עם יועצת הנקה הטיפול אפקטיבי ביותר.

טיפול אוסטיאופתיה והנקה
תמרי מקבלת טיפול מידיו של אריק ברקוביץ' האוסטיאופת המקסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן